آخرین بروز رسانی: 1ام مرداد, 1401

الماس و انواع تراش های آن

الماس تراش گرد برلیان

الماس برلیان گرد زیبایی و درخشندگی را هر چه تمام تر به ارمغان میاورد. الماس گرد برلیان از 58 وجه متفاوت تشکیل شده است. این شکل کلاسیک برای الماس است و یک الماس گرد برلیان که به خوبی تراش خورده است بازگشت نور را بهتر از سایر اشکال به حداکثر می‌رساند و نمایش خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند.تراش برلیان بیشترین فراوانی در میان سایر تراش های الماس را دارد.این تراش میتواند گران قیمت ترین تراش در میان سایرین باشد.از نمونه های این تراش الماس در میان انگشتر های جواهر میتوان به انگشتر (حلقه نشان) کد:6419 و از میان حلقه های ست به حلقه ست کد:6105 و 6242 اشاره کرد.در میان سرویس های جواهر نیز سرویس جواهر کد:7062 و انگشتر جواهر کد:1562 نمونه بارز استفاده از این تراش الماس است.

discover round shape

الماس تراش پرنسس

discover princess shape

الماس Princess Cut یا تراش پرنسس سرزندگی و درخشش یک الماس برلیان و شکل معاصر الماس تراش زمرد Emerald cut یا مربعی را ترکیب می کند تا یکی از درخشان ترین شکل های فانتزی را ایجاد کند. الماس Princess Cut یا تراش پرنسس به عنوان یکی از جدیدترین شکل های الماس، انعطاف پذیری را برای کار با تقریباً هر نوع انگشتری ارائه می دهد.این نوع تراش الماس از سال 1960 به مرور رایج گشته که تراش جدیدی برای الماس محسوب میشود.نمونه استفاده شده از این تراش الماس را میتوانید در انگشتر (حلقه نشان) کد:6093 مشاهده کرد.

الماس تراش زمرد یا امرالد کات Emerald Cut

الماس تراش زمرد یا Emerald cut یا امرالد کات زیبایی و ظرافت را در کنار یکدیگر داراست. شکلی مستطیل شکل با گوشه های برش خورده دارد که به آن برش پله ای نیز می گویند (زیرا صفحات هم مرکز، پهن و مسطح آن شبیه پله های پله است). نگاه کردن به یک الماس برش زمرد مانند نگاه کردن به یک حوضچه آب شفاف است – شما را به داخل می کشاند.یکی از انگشتر نشان هایی که این نوع تراش الماس در آن استفاده شده انگشتر (حلقه نشان) کد:6093 میباشد که علاوه بر امرالد کات از تراش پرنسس نیز در این محصول استفاده شده است

discover emerald shape

الماس تراش اشک یا Pear Cut

اشک

الماس تراش اشک یا الماس اشک یا Pear Cut ویژگی های تراش الماس تراش برلیان گرد Round Brilliant و الماس مارکیز Marquise Cut را ترکیب می کند تا برشی ظریف، زیبا و درخشان از الماس را تشکیل دهد. این برش الماس که به عنوان “قطره اشک” نیز شناخته می شود، بازتاب نور بی حد و حصری را به ارمغان میاورد که میتوان از آن در ساخت سرویس جواهر و آویز جواهر یا حتی گوشواره جواهر نیز استفاده کرد.

الماس تراش باگت یا baghet cut

baguette

الماس تراش باگت یا baghet cut  نوعی از تراش الماس است که شباهت هایی با تراش امرالد دارد اما در تراش باگت گوشه ها تیز هستند.الماس تراش باگت یک الماس مستطیل شکل و باریک با 14 ستون تکراری است. این جواهر “برش پله ای” دارد که تمایل به آرایش وجه موازی مربع شکل منحصر به فرد دارد باگت ها دارای لبه های مستقیم یا مخروطی هستند.

دسته‌بندی: آموزش, الماس, جواهر

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه